Edyta Stasiak

Mgr Edyta Stasiak

Logopeda, neurologopeda

• Studia magisterskie na kierunku Filologia Polska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

• Neurologopedia
  • Logopedia
  • Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (Oligofrenopedagogika)
  • Edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna
  • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego (w trakcie realizacji)

Ukończone kursy kwalifikacyjne i doskonalące:

• Diagnoza i terapia ankyloglosji “Naucz się pracować z wędzidełkami”
  • Zaburzenia ze spektrum autyzmu wg DSM-V diagnoza i terapia zorganizowanego przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
  • Kwalifikacje do wykorzystywania narzędzia ADOS-2 w praktyce klinicznej
  • Diagnoza spektrum autyzmu – kroki postępowania (szkolenie)
  • KOLD – Karty Oceny Logopedycznej dziecka. Test do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do ukończonego 9 roku życia. Nr certyfikatu 1726/2018/KOLD Komlogo.
  • Autyzm – terapie oparte na dowodach JIM Łódź.
  • Organizacja pracy logopedy w szkole i przedszkolu (szkolenie)
  • Rozwijanie umiejętności kluczowych w uczeniu u osób ze spektrum autyzmu – ramię w ramię z Rodzicami Krystyna Pomorska.
  • Udział w Konferencji Badabada Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu ‘Dziecko nie powie Ci, że ma autyzm”‘ Synapsis Warszawa.
  • Etiopatogeneza i diagnozowanie autyzmu Spektrum (szkolenie)
  • Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa Fundacja Promyk Słońca Wrocław.
  • Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu Izabela Fornalik.
  • Diagnoza nozologiczna zaburzeń ze spektrum autyzmu Fundacja Pomoc Autyzm Warszawa.
  • “Logofigielki” – ćwiczenia logopedyczne stymulujące rozwój mowy dziecka Metris.
  • Kocham czytać – wczesna nauka czytania Jagoda Cieszyńska Poznań.
  • Sensomotoryka – kurs zaawansowany BioMed Wrocław.
  • Sensomotoryka – kurs podstawowy BioMed Wrocław.
  • Diagnoza – terapia – edukacja. Współczesne kierunki badań – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
  • Pedagogika zabawy odpowiedzią na potrzebę wyrównywania deficytów w różnych sferach rozwojowych dziecka PWN .
  • Kurs wprowadzający HANDLE The Handle Institute Poznań.
  • Udział w Ogólnopolskim Kongresie Terapii Pedagogicznej z Elementami Integracji Sensorycznej FORUM Warszawa.
  • Autyzm nie musi być wyrokiem – współczesne metody terapii Nowa Nadzieja.
  • III stopniowy kurs doskonalący “Terapia behawioralna dzieci z autyzem” Autus Instytut Dziecka w Poznaniu.
  • Metoda Knillów Educo Centrum Szkoleń w Szczecinie.

Członek i wolontariusz Stowarzyszenia „Autyzm i My”.