adresul. Nagórna 37, 62-600 Koło

telefon+48 606 142 744

Mgr Edyta Stasiak

Logopeda, neurologopeda

Ukończone studia magisterskie na kierunku Filologia Polska na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu Neurologopedii, studia podyplomowe z Logopedii, studia podyplomowe z zakresu Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ( Oligofrenopedagogika) oraz studia podyplomowe  Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Ukończone kursy kwalifikacyjne i doskonalące:

• KOLD – Karty Oceny Logopedycznej dziecka. Test do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do ukończonego 9 roku życia. Nr certyfikatu 1726/2018/KOLD Komlogo.
  • Autyzm – terapie oparte na dowodach JIM Łódź.
  • Organizacja pracy logopedy w szkole i przedszkolu Oświata.
  • Rozwijanie umiejętności kluczowych w uczeniu u osób ze spektrum autyzmu – ramię w ramię z Rodzicami Krystyna Pomorska.
  • Udział w Konferencji Badabada Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu 'Dziecko nie powie Ci, że ma autyzm”' Synapsis Warszawa.
  • Etiopatogeneza i diagnozowanie autyzmu Spektrum.
  • Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa Fundacja Promyk Słońca Wrocław.
  • Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu Izabela Fornalik.
  • Diagnoza nozologiczna zaburzeń ze spektrum autyzmu Fundacja Pomoc Autyzm Warszawa.
  • „Logofigielki” – ćwiczenia logopedyczne stymulujące rozwój mowy dziecka Metris.
  • Kocham czytać – wczesna nauka czytania Jagoda Cieszyńska Poznań.
  • Sensomotoryka – kurs zaawansowany BioMed Wrocław.
  • Sensomotoryka – kurs podstawowy BioMed Wrocław.
  • Diagnoza – terapia – edukacja. Współczesne kierunki badań – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
  • Pedagogika zabawy odpowiedzią na potrzebę wyrównywania deficytów w różnych sferach rozwojowych dziecka PWN .
  • Kurs wprowadzający HANDLE The Handle Institute Poznań.
  • Udział w Ogólnopolskim Kongresie Terapii Pedagogicznej z Elementami Integracji Sensorycznej FORUM Warszawa.
  • Autyzm nie musi być wyrokiem – współczesne metody terapii Nowa Nadzieja.
  • III stopniowy kurs doskonalący „Terapia behawioralna dzieci z autyzem” Autus Instytut Dziecka w Poznaniu.
  • Metoda Knillów Educo Centrum Szkoleń w Szczecinie.

Członek i wolontariusz Stowarzyszenia „Autyzm i My”.